آناتومی گیاهان و نیاز به عنصر آهن

وبلاگ خبری شرکت پالایش کود اخبار مربوط به کشاورزی و باغداری و معرفی بهترین نهاده های کشاورزی

آناتومی گیاهان و نیاز به عنصر آهن

۵۶ بازديد

آناتومی گیاهان و نیاز به عنصر آهن

هر گیاه به علت نشانه های خاصی که در ظاهرشان تولید می کنند به فقر عنصر های مختلف عکس العمل نشان می دهد.

 یکی از مبحث های ساختمان گیاه، برگ هایی است که به علت کمبود عناصر، به ویژه فقر آهن، عکس العمل نشان می دهند. نشانه هایی که در گیاهان رخ می دهد می تواند به عنوان یک تحریک کننده برای مشخص شدن استفاده شود اما نمی تواند به عنوان یک اندازه دقیق برای فقر عناصر استفاده شود. یه بیان محققین شرکت پالایش کود به عنوان مثال، کسری  عنصرهای کم مصرف عناصر مانند: (کلر)، (مس)، (مولیبدن)، (آهن)، (منگنز)، (روی)، که به نام گیاهان کم انرژی یا مواد مغذی نامیده می شوند) و نشانه های آن در گیاهان تقریبا به یک شکل است.

 در بعضی از شرایط، فقر عنصر در گیاه پنهان است و ظاهر آن قابل مشاهده نیست، اما بر نتیجه نهایی گیاه تأثیر می گذارد. برگ گیاه تولید میوه است و اگر سالم نباشد، نتیجه و کیفیت میوه هم پایین میاید. بنابراین، با نشانه های بیماری در گیاه، به ویژه برگ باید یک درمان انجام شود. به عنوان مثال، یکی از نشانه های اولیه در شکل برگ ها رنگ تغییر میباشد که نشانه اصلی فقر آهن است که می تواند با استفاده از کود آهن درمان شود.

تزریق کود آهن و سبزینگی

برگهایی که فقر آهن دارند از کلروز زیاد رنج می برند، به شکل هایی که پایه برگ ها زرد می شود و رگه ها هنوز سبز هستند، نشانه های اصلی فقر آهن کلروز بین رگ ها از خارج به داخل و در برگ های جوانتر است زودتر ظاهر می شود و در نهایت سطح کل برگ تحت تاثیر قرار می گیرد و در نهایت منجر به برگ سفید می شود. استفاده از کود آهن می تواند نشانه های بر روی برگ را از بین ببرد. هرچند، بازسازی با کود آهن تا زمانی که سفید شدن برگ کامل انجام نشده، امکان پذیر می باشد و پس از سفید شدن و ریزش، مصرف کود آهن در گیاه چندان کارایی ندارد. هنگامی که کود آهن به گیاه تزریق می شود، قسمت اول که تحت تأثیر قرار می گیرد، برگ ها است و برای اولین بار رنگ سبز روشن را به دست می آورند. این حالت بازسازی با کود، قسمت قابل توجه از گیاه است.

شماره تماس پالایش کود :
031-55578491
09130025744

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.