تثبیت آهن در گیاهان سبز

وبلاگ خبری شرکت پالایش کود اخبار مربوط به کشاورزی و باغداری و معرفی بهترین نهاده های کشاورزی

تثبیت آهن در گیاهان سبز

۶۵ بازديد

تثبیت آهن در گیاهان سبز

عنصر آهن به شکل فسفات و اکسید آهن تثبیت شده است. به گفته کارآفرینان شرکت پالایش کود اندازه جذب آهن توسط گیاهان تا 10٪ محلول در آب و به فرم ترکیبات است و تقریبا 80٪ از بقیه در فرم کلروپلاست ها به شکل ماده سفید باقی می مانند.

اندازه آهن در تمام قسمت های گیاهی 7٪ است. اندیشمندان پالایش کود اندازه آهن در برگ گیاه بالاتر از ساقه و ریشه است. بیشترین نیاز گیاهان به آهن مستقیما به میزان تکامل برگ های آنها بستگی دارد. کمبود آهن در برخی از مسائل رخ می دهد، حتی اگر کمبود آهن در نزدیکی باشد. مهندسین پالایش کود می گویند : درجه تامین گیاه به آهن از روش مقدار آهن و یا نسبت به درجه و میزان اعتدال آن تعیین می شود و بنابراین استفاده از کودهای آهن برای تامین گیاهان در این شرایط پیشنهاد میشود.

 

قدرت دریافت آهن توسط ریشه گیاه

اندازه جذب آهن توسط انواع گیاهان فرق دارد، و هرکدام از گیاهان مقدار مشخصی از آهن را جذب می کند. به طور کلی، مقدار آهن در گیاهان کم مصرف است اما مهم است و معمولا در صد ppm است. 
درمان گیاهان از طریق کودهای آهن میسر است. اندازه آهن در غده ها، غلات و ریشها بسیار کم است و انباشت آن در برگ ها بیشتر است، به همین علت کمبود آهن در برگ ها پیش از آن رخ می دهد. بیش از پنج ppm آهن در سطح های مختلف خاک زراعی مورد نیاز است، در حالیکه مقدار آهن در خاک حدود دو درصد است و بنابراین می توان گفت که علت فقر آهن دلایل متعددی دارد که چرا آهن توسط گیاه جذب نمی شود. یکی از دلایل مهم جذب نشدن آهن زمین قلیایی بودن خاک است . و دیگری زیاد بودند عناصر دیگر مثل فسفر در خاک میتواند باعث بوجود آمدن این مشکل باشد،فسفر در خاک با آهن در رقابت می باشد .کودهای آهن برای این منظور توصیه می شود و استفاده از کود آهن برای درست کردن قطعات آسیب دیده و درمان گیاهان ضروری است.

تماس با شرکت پالایش کود :
031-55578491

09130025744

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.